Jak zrobić nowoczesne Pudełko z Kwiatami – Flowerbox

Flowerboxy szybko wdarły się na listę bestsellerów w kwiaciarniach. Nic dziwnego , bo pudełka z kwiatami mają wiele zalet:

  • są całkiem łatwe do wykonania,
  • kwiaty długo utrzymują w nich świeżość,
  • są bardzo eleganckie i pasują na każdą okazję, czy jako wystrój mieszkania,
  • są praktycznie bezobsługowe – nie trzeba wymieniać wody, szukać wazonu itp.

Jak widzicie – Flowerbox ma same zalety – to prawdziwy HIT! Dlatego chciałam Wam pokazać jak prosto możecie wykonać go samodzielnie 🙂

Tutaj ⬇ możecie zobaczyć na żywo jak wykonuję flowerbox i układam kwiaty do pudełka.

Jak widzicie – Flowerbox ma same zalety – to prawdziwy HIT! Dlatego chciałam Wam pokazać jak prosto możecie wykonać go samodzielnie 🙂

jak-zrobic-flowerbox-pudelko-z-kwiatami

Do wykonania Flowerboxa potrzebne nam będą:

  • sekator lub ostry nóż
  • celofan
  • gąbka florystyczna
  • wybrane kwiaty
  • pudełko – flowerbox
  • dodatki – „zieleń”

Podstawą do wykonania Flowerboxa będzie znalezienie odpowiedniego pudełka. Jest łatwo dostępny w kwiaciarniach lub online. Przy wyborze warto zwrócić szczególną uwagę na rozmiar i kolor pudełka.

Na początku, by zabezpieczyć nasze naczynie, do środka układamy celofan. Będzie on chronił pudełko przed nadmiarem wody. Następnie, do wnętrza wkładamy wcześniej namoczoną gąbkę florystyczną. Obcinamy wystający nadmiar celofanu tak, by jego brzegi nie wystawały.

Dobrze jest, gdy nasze kwiaty komponują się z naszym naczyniem,  a wszystko tworzy jedną, spójną całość. Dlatego ja, do wykonana mojego flowerboxa użyłam wytrzymałych goździków jednopąkowycg i gałązkowych , białą i fioletową eustomę oraz modne ostatnio dodatki, jak eukaliptus i gipsówkę. Wszystko dopasowałam kolorystycznie także do koloru flowerboxa. Dobrze jest, jeśli zamówicie w swojej kwiaciarni kwiaty, które będą Wam potrzebne odpowiednio wcześniej.
Nie zawsze każda odmiana i kolor róży czy goździka jest na stanie w kwiaciarni. Wtedy będziecie mieć też pewność, że kwiaty, które sobie wymarzycie będą odpowiedniej świeżości – floryści będą mieli możliwość zamówienia konkretnej odmiany i koloru specjalnie dla Was.

Układanie kwiatów zaczynam od goździków. Zauważcie, że nie wypuszczam ich zbyt wysoko. Nadaję nimi kształt całej kompozycji. Dobrze, jeśli przed wykonaniem boxa, mamy wizję naszego dzieła i nie wbijamy kwiatów byle jak.

Do jednopąkowych goździków dobrałam, w tym samym kolorze, goździki mini – gdzie na jednej gałązce znajduje się kilka mniejszych kwiatów. To właśnie je wypuszczam trochę wyżej, by były bardziej widoczne. Dzięki temu kompozycja zyskuje trójwymiar.
Następnie dodaję białą eustomę. Pamiętajcie, by wykorzystać wszystko, co jest na gałązce. Zaraz potem dodaję eustomę fioletową, która fajnie przełamuje nam wcześniejsze kolory.
Na koniec uzupełniam kompozycję zielonymi dodatkami, które pięknie wykończą nam całość. Będzie to eukaliptus, który nie dość, że świetnie trzyma się w gąbce to jeszcze pięknie pachnie, oraz gipsówka. Te drobne, białe kwiatuszki nadają lekkości kompozycji i świetnie uzupelniają wszelkie „luki” w układanych kwiatach.
Przed zakończeniem warto jeszcze obrócić pudełkiem parę razy i uzupełnić wszelkie prześwity – flowerbox powinien być starannie wypełniony kwiatami i dodatkami i… gotowe! Prawda, że nie było takie trudne??

Na koniec przesyłam jeszcze kilka flowerboxowych inspiracji, które razem z dziewczynami z moich kwiaciarni ostatnio wykonywałyśmy. Daj znać w komentarzu, który flowerbox podoba Ci się najbardziej? Pięknego dnia!?