• nie wiesz jak udekorować grób na Wszystkich Świętych?
  • chciałabyś sama, własnymi rękoma zrobić stroik dla bliskiej osoby na cmentarz, ale nie wiesz jak się do tego zabrać?

Bardzo często dostaję pytania jak wykonać kompozycję na grób bliskich, jak zacząć, co jest potrzebne do jej wykonania, czy to jest trudne? Ile to zajmuje czasu? Postaram się odpowiedzieć na te pytania, w formie video i pisanej 😉 Szybko, zwięźle i na temat, w 3 krokach poznasz prostą technikę pracy w gąbce florystycznej z kwiatami sztucznymi. Po przeczytaniu tego wpisu i obejrzeniu filmiku, zrobienie kompozycji wyda ci się bardzo proste.


My, kobiety, szczególnie zwracamy uwagę na otaczające nas piękno – chcemy pokazać swoją miłość, oddanie, szacunek dla tych, którzy odeszli.

Uważam że najlepszym a zarazem najbardziej praktycznym sposobem będzie zrobienie kompozycji z kwiatów sztucznych.
Kwiatowe kompozycje stanowią NAJPIĘKNIEJSZĄ ozdobę cmentarzy. Mogą zdobić nasze nagrobki przez cały rok.

Pokażę Ci, krok po kroku, jak zrobić taką kompozycję.
Po przeczytaniu tego wpisu, bez problemu zrobisz ją sama. Zaczynamy!

Oto co będzie potrzebne:

  • naczynie do układania kwiatów , może być plastikowa misa
  • gips budowlany, szybko schnący
  • gąbka florystyczna do kwiatów sztucznych
  • kwiaty sztuczne (według upodobania)
  • zielone, sztuczne liście
  • patyki, susz do dekoracji

Podzielmy sobie naszą pracę na 3 części

I

  1. Przygotuj naczynie w którym będziemy układać kwiaty
  2. Przyklej sztuczną gąbkę do misy
  3. Puste miejsce w misie zasyp gipsem i zalej wodą, odczekaj chwilę (kilka minut wystarczy)

Mamy gotową naszą podstawę. Teraz zaczynamy najprzyjemniejszą część 🙂 W ruch idą nasze zielone liście, nadajemy nimi kształt kompozycji, tworzymy fundament . Tu warto zastanowić się jaki chcemy mieć kształt naszej dekoracji. Ja wybieram zawsze pięknie wyglądającą na każdym nagrobku podłużną formę. Kształt łezki. Odpowiednio przycinam sztuczne liście, wykorzystuję ich długość.

II

Kiedy mamy już odpowiednio ułożone zielone liście, uformowany pożądany nimi kształt, jesteśmy gotowi do kolejnego etapu, jakim będzie odpowiednie ułożenie naszych wybranych sztucznych kwiatów. Mogą być w bukiecie lub pojedyncze, jednak pasujące do siebie formą i kolorystyką. Zastanów się jaki KOLOR ma mieć twoja kompozycja? Jakie kwiaty będą odpowiednie do tego, co Ci w duszy gra?
Kiedy masz już odpowiedni kwiatowy materiał, do dzieła;) Bierzemy się do wypełniania stroika. Tutaj też wykorzystaj długości kwiatów, ich kształt.
Zwróć uwagę że największe kwiaty, z największymi główkami pięknie wyglądają w środku kompozycji, te mniejsze można ułożyć po bokach. Tak powoli, bez żadnego stresu odpowiednio przycinaj i komponuj kształt.

Ciesz się z tego co tworzysz 😉

Zdziwisz się jak szybko i sprawnie powstaje twoje dzieło. Druga część już gotowa.
Ruszamy do następnej, ostatniej 🙂

III

W końcowej części dekorujemy suszem naszą kompozycję. Tutaj możesz wybrać dowolne suszki, dostępne w różnych sklepach, ja polecam dobre kwiaciarnie, gdyż uważam że tam jest najlepszy wybór i najlepsza jakość, a dodatkowo jeśli zapytamy florystkę doradzi nam, który susz wybrać i jak go zamocować 🙂 Wbrew pozorom, dodatki potrafią nadać zupełnie inny wydźwięk kompozycji, dodadzą mu indywidualnego charakteru.
Jeśli wybierzesz dobre jakościowo kwiaty i liście, Twoja kompozycja będzie pięknie się prezentować naprawdę długo. Ja wybrałam podłużny kształt naszej dekoracji, gdyż wiem, że na grobie wygląda najpiękniej.

Dziękuję że mogę Cię zainspirować, zapraszam do obejrzenia filmiku o robieniu kompozycji, na którym w bardzo prosty sposób pokazuję jak zrobić takie kompozycje.
Daj znać, proszę jak Ci poszło. Czekam na zdjęcia Twoich dekoracji! 🙂

Pozdrawiam gorąco. Jeśli masz jakieś pytania związane z tym tematem, śmiało pisz.
Odważnie, nie czekaj, śmiało, ruszaj!