alicja i kwiaty

Hej? Witaj na moim blogu!

„Pamiętajcie o ogrodach – Przecież stamtąd przyszliście” – fragment tekstu jednego z najbardziej znanych utworów autorstwa Jonasza Kofty, z takim uczuciem zaśpiewany w 1965 roku przez Jana Pietrzaka wyjątkowo dobrze charakteryzuje moją osobę. Przesłanie zawarte w tekście utworu jest oczywiście w znacznym stopniu metaforyczne, jednak dla mnie jest częściowo jakże niespodziewanym nawiązaniem do mojego życia – ja też, w sensie zarówno dosłownym, jak i w przenośni przyszłam z ogrodu. Całe moje dzieciństwo wypełnione było zielenią różnorodnej roślinności oraz oszałamiającymi barwami kwiatów. Mój ojciec zajmował się ogrodnictwem. To obserwacja jego działań – tego, jak pielęgnuje każdą roślinę, starając się zapewnić jej optymalne warunki do rozwijania się, zapoczątkowała mój trwający aż do dziś związek, w którym udało mi się połączyć to, co tak mi bliskie, czyli świat roślin z karierą zawodową. Nie chcę jednak moich doświadczeń chować w tajemnicy – wręcz przeciwnie! Chcę dzielić się z Wami moją wiedzą na temat układania i pielęgnacji roślin – wiele z porad, które tu przeczytacie, sprawi że bardzo łatwo przyjdzie Wam zarówno pielęgnowanie roślin, jak i tworzenie z nich bukietów i najrozmaitszych kompozycji kwiatowych. A przy okazji pokażę Wam moją drogę – jak przeszłam od oglądania jak inni zajmują się kwiatami do zajmowania się siecią kwiaciarni. Wierzę, że to czym się z Wami będę dzieliła zainspiruje Was do dążenia do celu i abyście nie porzucali marzeń z dzieciństwa – one naprawdę mogą się spełnić.

Podobnie jak moja mama spędzała długie godziny w swojej kwiaciarni w Raciborzu, otoczona morzem kwiatów i znosząca jakoś moje ciągłe wypytywanie o różne z nich, ja też spędzam całe dnie w moich kwiaciarniach. Trzy z nich znajdują się w Raciborzu i zaopatrują całe miasto w kwiaty, czwarta z nich jest kwiaciarnią internetową, której klienci pochodzą ze wszystkich regionów Polski. Dzięki temu muszę zawsze wiedzieć jakie techniki florystyki i bukieciarstwa są modne i oczekiwane w różnych częściach kraju. Pozwala mi to też wprowadzać na lokalny, raciborski rynek kompozycje kwiatowe, jakich nie oferuje nikt inny w okolicy.

Nikogo, kto widział jak piękne i niepowtarzalne bukiety można stworzyć, łącząc kilka nawet najzwyklejszych kwiatków, nie trzeba przekonywać, że tworzenie takich bukietów to sztuka. Jednak aby stworzyć niepowtarzalne, kwiatowe dzieło nie wystarczy patrzeć na wygląd kwiatów – przecież każdy z nich ma swój własny, niepowtarzalny zapach, każdy jest inny w dotyku… bukiet wtedy jest komplety, gdy wszystkimi zmysłami odbieramy jego kompozycję jako spójną i uzupełniającą się. Staram się coraz lepiej rozumieć jak działają zmysły – by móc tworzyć jeszcze doskonalsze kwiatowe dzieła. Aby lepiej poznać działanie zmysłu słuchu – ukończyłam studia muzyczne, gdzie rozwijałam swoją muzyczną pasję. Zmysły węchu, smaku i zapachu staram się rozwijać stosując przeróżne przyprawy i inne składniki w ramach innego mojego hobby, jakim jest gotowanie.

Jak widać powyżej – bardzo wiele zrobiłam, by moja wiedza o kwiatach była jak najbardziej kompletna. Częściowo zawdzięczam to Rodzicom, dzięki którym zainteresowałam się tą tematyką. Całość pracy niezbędnej by rozwijać to zainteresowanie należała jednak do mnie. A ponieważ bardzo zależy mi na tym, aby wiedza, którą do tej pory zdobyłam mogła przydać się też innym pasjonatom – stworzyłam ten właśnie blog o kwiatach. Postaram się podzielić z Wami tym, co potrafię najlepiej: moimi wiadomościami i umiejętnościami jeśli chodzi o kwiaty i florystykę.

Jeśli zatem lubicie piękno i kwiaty – bardzo serdecznie Was zapraszam. Na tym blogu dzielę się z Wami moją wiedzą zarówno o kwiatach, jak i uniwersalną wiedzą biznesową – nie tylko związaną z prowadzeniem kwiaciarni. Mam nadzieję, że dzięki temu blogowi uda mi się Was zainspirować do zmian, zarówno w Waszych domach jak i Was samych. Dziękuję zatem za wizytę i… rozgośćcie się, czujcie się jak u siebie – to przecież dla Was powstał ten blog.

Na tym blogu dzielę się z Wami moją wiedzą o biznesie, kwiatach oraz staram się Was zainspirować do zmian, zarówno w Waszych domach jak i Was samych.